Vox populi v Poľnom Kesove

Kocky sú hodené. Vox populi, vox Dei. Výsledky volieb si môžete prezrieť tu, na stránkach Štatistického úradu, alebo obce.

Ďakujem všetkým 42 voličom za hlasy, ktoré mi odovzdali (nebudem predsa ďakovať sám sebe). Ďakujem všetkým 104 voličom, ktorí mi podpisom petície umožnili kandidovať v týchto voľbách. Ďakujem mojej manželke a mojim kesovským priateľom za podporu a pomoc. Ďakujem mojej aktivistke Magdalénke za usilovnosť pri roznášaní predvolebných materiálov.

Neľutujem prostriedky vynaložené na volebnú kampaň. Bola to pre mňa veľká škola komunálnej politiky. Pochopil som, že som precenil záujem obyvateľov o veci verejné – obecné. Pochopil som, že ak sa to netýka ich osobného majetku, je aj po 25 rokoch ľuďom v podstate jedno, ako sa spravuje majetok spoločný.
Neznechutilo ma to. Naopak. Od 1. novembra do termínu konania volieb som mal na tejto stránke 450 návštevníkov. To je na Poľný Kesov skoro neuveriteľný údaj. Dnes, 16. novembra o 13:30 hod. (po voľbách) už bolo na tejto stránke 44 návštevníkov. Neuveriteľné!

Predsa len existujú v Poľnom Kesove ľudia, ktorých záujem o veci verejné – obecné presahuje hranice ich pozemkov. Ďakujem Vám za to.

Kocky sú hodené. Vox populi, vox Dei – 181 voličských hlasov je veľmi silný mandát a je potrebné to rešpektovať!
Napriek tomu si neodpustím jednu poznámku. Nekompromisným postupom proti nemenovanej kúpeľnej spoločnosti sme si prostredníctvom dane za každého návštevníka areálu a nájmom za využívanie obecného majetku (aj spätne) mohli zabezpečiť ročný príjem do rozpočtu obce vo výške 20 až 40.000,- EUR. To pri súčasnom rozložení síl v zastupiteľstve a vo vedení obce nebude možné. Miesto toho sme si „zvolili“ zľavu na vstupnom do areálu kúpaliska pre poľnokesovské deti vo veku do 15 rokov.

Rozumiete tomu? Ja nie. Ale rešpektujem to!

V Poľnom Kesove, 16. novembra 2014

Ing. Tomáš Paulik
Poľný Kesov 324

Pridaj komentár